Blog

Moduły, inwerter, optymalizatory - jak działają?

31 sierpnia, 2021
by Admin
Jak działa instalacja fotowoltaiczna?

Energia słoneczna przetworzona przez moduł, natychmiast trafia do inwertera zmieniejącego prąd stały w zmienny, a z niego prosto do gniazdek. Nadwyżka magazynuje się w zakładzie energetycznym lub w magazynach energii.

 

Moduły lub inaczej panele fotowoltaiczne – to one opowiadają za zmianę energii słonecznej w prąd stały, dzięki zjawisku fotowoltaicznemu. Zbudowane są z ,materiału półprzewodnikowego – krzemu. W ofercie dostępne są moduły monokrystaliczne, charakteryzują się one najwyższą efektywnością przetwarzania energii słonecznej w energie elektryczną.

Inwerter zmienia prąd stały na prą zmienny wykorzystywany w gospodarstwie domowym. Moc falownika ( mierzona w Kilowatach -kW ) jest dobierana indywidualnie w zależności od zapotrzebowania na energie elektryczną, na podstawie rachunków uwzględniających jego zużycie. W ofercie znajdują się falowniki o sprawności minimum 96% i większej. Inwerter wykonuje prace w czasie rzeczywistym, by błyskawicznie wyprodukowany prąd trafił do sieci energetycznej, poprzez licznik dwukierunkowy. Nadwyżki wyprodukowanej latem energii, możemy wykorzystać zimą kiedy produkcja naszego prądu jest mniejsza.

Optymalizatory pozwalają osiągnąć wyższą sprawność całej instalacji fotowoltaicznej, wymuszają one prace w punkcie maksymalnej mocy modułu. Sprawia to, że nawet zacienione panele dają nam maksimum możliwej do uzyskania mocy, dzięki temu instalacja ma zminimalizowane przerwy w produkcji naszej zielonej energii. Montuje się je pod panelami, gdy istnieje możliwość zacienienia modułu.

NAJNOWSZE WPISY

Co zyskasz, korzystając z oferty Green Smart Energy?

31 sierpnia, 2021
by Admin

Klient indywidualny - zacznij czerpać energię ze słońca

31 sierpnia, 2021
by Admin
31 sierpnia, 2021
by Admin
Co zyskasz, korzystając z oferty Green Smart Energy? Bezpieczeństwo. Ceny prądu rosną z roku na rok....
31 sierpnia, 2021
by Admin
Klient Indywidualny – zacznij czerpać energię ze słońca Zaufało nam tysiące Klientów w Polsce. Dołącz...