Fotowoltaika dla firmy lub rolnika

Każda firma korzysta z prądu. Rachunki za energię potrafią zwalić z nóg. Dużą ilość prądu zużywają maszyny, komputery, klimatyzacja, a w przypadku przedsiębiorstw rolnych różnego rodzaju maszyny lub systemy. Większość firm czy gospodarstw nie może sobie pozwolić na nawet chwilowe przerwy w dostawie prądu, które często się zdarzają. Ponadto tych, którzy zdecydują się na to nowoczesne rozwiązanie, przestają interesować podwyżki cen prądu. Fotowoltaika pozwala obniżyć rachunki za prąd nawet o 70 %. Ta zmiana daje nam bardzo duże poczucie niezależności i komfort bezpieczeństwa. Co jest też bardzo ważne, węgiel kamienny używany w elektrowniach kiedyś się skończy. Źródło odnawialne jakim jest energia słoneczna nie skończy się nigdy. Dbanie o naszą Planetę, powinno leżeć w sferze obowiązków każdego z nas.

Fotowoltaika dla firm

Niezależnie od wielkości Twojego biznesu, czy też branży, jako przedsiębiorca na pewno poszukujesz sposobu na obniżenie kosztów, które generuje Twoja firma. Zwrot z inwestycji w fotowoltaikę to około 20% rocznie. Montaż instalacji PV to optymalizacja, która się opłaca, a Twój biznes stanie się jeszcze bardziej niezależny. W 2020 roku wejdzie w życie ustawa, która zakłada pojawienie się w taryfie dystrybucyjnej tzw. opłaty mocowej w wysokości 40 zł/1MWh. Dzięki instalacji nie poniesiesz dodatkowych kosztów, opłata dla Twojej firmy wyniesie dokładnie 0 zł!

Fotowoltaika dla firm jest ostatnio bardzo trendy, daje nam informację, że dana firma jest eko, czyli dba o naszą planetę. Daje również inne korzyści, jakimi są firmowe oszczędności. Pierwsze systemy fotowoltaiczne w Polsce były mikroinstalacjami, na które decydowały się zwykle osoby prywatne. Zależało im na niezależności energetycznej, tańszych rachunkach za prąd oraz ustawieniu się w stronę ekologii. Ostatnimi czasy fotowoltaika staje się jednak coraz bardziej popularna wśród mniejszych i większych firm. Coraz większa liczba przedsiębiorców decyduje się na mikroinstalacje fotowoltaiczne. Mniejsze systemy, czyli takie które nie przekraczają 50 kWh nie musza być zgłaszane, nie wymagają również dodatkowych pozwoleń. Zaoszczędzone w ten sposób pieniądze mogą być dużym zastrzykiem finansowym, które firma przeznaczy na inne inwestycje.

Dodatkowo należy zwrócić uwagę na fakt, że dzięki instalacji fotowoltaicznej firma może również zarabiać. Jeśli zdecydujemy się na większą moc instalacji dla naszego przedsiębiorstwa, mamy możliwość zarobku. Działa to w ten sposób, że nadwyżki wygenerowanego prądu można sprzedać do zakładu energetycznego. Takim sposobem inwestycja sama na siebie zarabia, a firma nie płaci rachunków za prąd. Warto mieć na uwadze, że żywotność takiej instalacji to około 25 lat, a koszt inwestycji zwraca się już po ok. 10 latach. Wizerunek eco wpływa również na reklamę firmy. Coraz więcej klientów zwraca na to uwagę. Jeśli ma do wyboru firmę która dba o środowisko lub taką która nie zwraca na to uwagi, to jednak wybór w tym przypadku jest logiczny i prosty. To bardzo ważny aspekt w XXI w. Ludzie wręcz oczekują takiej odpowiedzialności od osób które tworzą rynek.

Aby poszerzyć rozwój fotowoltaiki we własnej firmie można liczyć na wsparcie Naszego Państwa jak również Unii Europejskiej. Każdy przedsiębiorca zainteresowany korzystaniem z odnawialnych źródeł energii może liczyć na dofinansowanie, zarówno ze środków państwowych jak i tych europejskich. Nasza firma dodatkowo zajmuje się przygotowaniem bezpłatnego projektu, jak i organizowaniem profesjonalnego montażu, czy wsparciem w zakresie finansowania inwestycji. Takie kompleksowe wsparcie znacznie ułatwia wybór własnej, firmowej elektrowni.

Fotowoltaika dla rolnika

Czy fotowoltaika w gospodarstwie rolnym się opłaca? Otóż montaż instalacji fotowoltaicznej u rolnika opłaca się i to bardzo. Dzieje się tak z kilku  powodów. Gospodarstwa rolne nie są przedsiębiorstwami i za energię elektryczną płacą identycznie jak zwykłe gospodarstwo domowe. Podobnie też rozliczają się w przypadku produkcji energii z instalacji fotowoltaicznej. Rolnik jest tutaj prosumentem i korzysta z rozliczenia w formie opustów. Daje to możliwość “magazynowania” energii elektrycznej w momencie, kiedy nie jest ona zużywana na bieżące potrzeby gospodarstwa rolnego. Technologia i automatyzacja procesów rolniczych to elementy, które prowadzą do zwiększenie zużycia prądu, co w praktyce oznacza zwiększona rachunki za prąd. Ceny energii stale rosną. Dzięki instalacji PV słońce dla Twojego gospodarstwa stanie się jeszcze ważniejsze, a z każdym rokiem będzie przynosić oszczędności i pozwoli jeszcze lepiej rozwijać gospodarstwo.

Systemami fotowoltaiki powinni zainteresować się rolnicy prowadzący produkcję mleczną, hodowlę tuczników i drobiu – wszędzie tam gdzie zużycie energii jest dość wysokie. Montaż fotowoltaiki sprawi, że produkcja stanie się bardziej opłacalna. Warto również taką inwestycję zaplanować w przypadku budowy nowych obiektów gospodarskich.

Rosnące zainteresowanie odnawialnymi źródłami energii stwarza dla rolników wyjątkowe możliwości w zakresie finansowania farm fotowoltaicznych. Mogą oni skorzystać ze wsparcia pochodzącego z funduszy europejskich i krajowych, pozwalających na obniżenie kosztów projektu i wykonania całej instalacji. Rolnikom planującym inwestycję we własną instalację, bądź też farmę fotowoltaiczną, pomagamy w wyborze instalacji.

Farmy fotowoltaiczne to szereg korzyści dla gospodarstw rolnych i domowych m.in.:

  • Niższe koszty prowadzenia gospodarstwa rolnego
  • Skuteczne obniżenie rachunków za energię elektryczną
  • Niezależność energetyczna
  • Obniżenie podatku rolnego
  • Możliwość korzystania z 25% ulgi inwestycyjnej (nawet przez 15 lat)
  • Możliwość amortyzacji instalacji
  • 5 pkt przy ocenie wniosków dotacyjnych z PROW
  • Wpływ na środowisko
  • Wzrost wartości nieruchomości
  • Gospodarstwo zaawansowane technologicznie 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *