“Opłata Mocowa” – od stycznia drastyczne podwyżki cen prądu dla przedsiębiorców

„Opłata Mocowa” znacząco podniesie koszty pobieranej z sieci energii. Będzie ona doliczana do opłaty dystrybucyjnej dla energii pobieranej w godzinach 7-22 od poniedziałku do piątku. Analizy już są, opłata 76,20zł/MWh w niektórych wypadkach oznacza podwojenie kosztów dystrybucji energii, co oznacza wzrost cen dla klienta końcowego, czyli dla nas wszystkich. Ustawa zakłada, że opłata zostanie z nami do roku 2047r.


Czy opłata jest jednakowa dla wszystkich?

Tak, aczkolwiek jej skutki nie wszyscy odczują tak samo. Stanie się tak, ponieważ jest ona ustalona w dni robocze w godzinach 7-22. Większość zakładów produkcji działa ciągle, więc odczują oni opłatę w 45% czasu pracy zakładu. Niektóre przedsiębiorstwa nie mogą pracować w innym trybie np. galerie handlowe, więc podwyżka dotknie je bardziej.


Czy można skorzystać ze zwolnienia z opłat?

Ustawa nie przewiduje żadnych ulg ani odroczenia opłaty.

Jak uniknąć drastycznych podwyżek?

Wprowadzenie opłaty czyni instalacje fotowoltaiczne jeszcze bardziej opłacalnymi. Niezależność energetyczna oraz dużo niższe kwoty leasingu niż miesięcznego rachunku po wprowadzeniu opłaty przekonuje coraz większą ilość przedsiębiorstw. Jednym z nich jest właściciel z firmy M3Media z Tomaszowa Mazowieckiego, który już zatroszczył się o niższe rachunki za prąd.


Skontaktuj się z nami, a my wyliczymy Twoje zapotrzebowanie na energie!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *