MODUŁY FOTOWOLTAICZNE SHARP

Firma SHARP z siedzibą w Japońskiej Osace to gigant produkujący elektronikę użytkową. Znany głównie z telewizorów i sprzętu AGD od 1959 roku rozwija oddzielną gałąź swojego przemysłu – moduły fotowoltaiczne.

Logo Sharp

HISTORIA

Już 4 lata po wejściu w innowacyjny jak na tamte lata rynek, czyli w 1963r. firma SHARP uruchomiła masową produkcję ogniw fotowoltaicznych. Było to wtedy de facto zakrojone na szeroką skalę testowanie nowych technologii, które już w 1970r. zaowocowało i pozwoliło firmie SHARP umieścić swoje moduły na Japońskich sondach kosmicznych.

SONDA KOSMICZNA WYPOSAŻONA W MODUŁY FOTWOLTAICZNE

Mieliście lub pamiętacie kalkulatory działające na baterie słoneczne? Jest wysoce prawdopodobne, że wyposażone one były w baterie słoneczną od firmy SHARP. Rozwiązanie to było w latach 80 rewolucją i ogromną ciekawostką na rynku już nie tylko Japońskim, ale w Stanach Zjednoczonych i Europie Zachodniej.

Kalkulator SHARP, źr. Ebay

Sukcesywnie rozwijana technologia, oraz masa naukowców zatrudnionych do pomocy przy futurystycznej wizji świata firmy SHARP dała swoje odzwierciedlenie. W latach 2000 SHARP był liderem branży fotowoltaicznej i kontrolował niemal 30% światowej produkcji.

Farma fotowoltaiczna

Firma nie spoczęła na laurach i nadal szukała coraz to nowszych rozwiązań. Do dzisiaj zresztą posiada najwięcej patentów powiązanych z tematem energii słonecznej. W 2010 roku SHARP otrzymał prestiżową nagrodę – “Międzynarodowe wyróżnienie IEEE milestone dla firmy Sharp za komercjalizację i industrializację ogniw słonecznych” co odbiło się szerokim echem w świecie OZE.

IEEE

SHARP dzierży również chlubny rekord – wyprodukowania modułu o największej wydajności w historii 44,4%!

Green Smart Energy i SHARP

Z dumą ogłaszamy Państwu, że Green Smart Energy staje ramię w ramię z SHARP w walce o lepsze jutro i wprowadza do swojej oferty moduły firmy, która swoją szlachetną wizją świata zajęła miejsce lidera na rynku ratując tym samym ogromny kawałek środowiska naturalnego.

To dopiero początek…

OFERTA

SHARP NUJC330 (330w) – są to moduły charakteryzujące się konkurencyjną sprawnością wynoszącą 19,5%. Wyposażone w najnowszą technologię PERC(passivated emitter and rear cell), która w skrócie odpowiada za to, że każde światło docierające do dolnej warstwy ogniwa odbijane jest z powrotem w jego głąb dzięki czemu foton uzyskuje drugą szanse na wytworzenie prądu. Ponadto marka zapewnia bardzo długą gwarancje sięgającą aż 25 lat. Zwieńczeniem technologicznej gratki jaką funduje nam ten producent jest niesamowity i jedyny w swoim rodzaju estetyczny wygląd.

MODUŁ SHARP NUJC330

SHARP  NUJD440 (440w) – “większy brat” naszego poprzednika. Wyposażony jest we wszystkie wyżej wymienione technologie, a jego sprawność wynosi 19,5%. Do tego dochodzi technologia 9 busbar i współczynnik temperaturowy -0,347%/°C, które zwiększają uzysk energetyczny.

MODUŁ SHARP NUJD440

Warto zaznaczyć, że obydwa moduły posiadają “gwarantowaną dodatnia tolerancja mocy (osiągana jest co najmniej określona wartość, a nawet do 5% wyższa)” co jest ewenementem na całą skalę produkcyjną.

Jak Państwo widzą moduły te są odzwierciedleniem prestiżu marki i zostały wyposażone w najnowsze rozwiązania gwarantujące pewność i trwałość produktu. Green Smar Energy z czystym sumieniem poleca Państwu te rozwiązania, a firmie SHARP jeszcze raz serdecznie dziękujemy za możliwość współpracy.

Zapraszamy do naszego sklepu

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *