pompa ciepła z dofinansowaniem
Fotowoltaika i pompa ciepła dla firm
Energia plus dla firm
Slide
FULL SERWIS
FULL BEZPIECZEŃSTWO

Blog

CZY POLACY ZOSTANĄ BEZ PRĄDU? PGNiG WYPOWIADA UMOWY

JAKIE ZMIANY OD 1 STYCZNIA PRZYSZŁEGO ROKU?

9 grudnia, 2022
NAPISANY PRZEZ GSE
POPROŚ O WYCENĘ TWOJEJ INWESTYCJI

ZMIANY W PROGRAMIE MÓJ PRĄD 4.0

MÓJ PRĄD 4.0 – ZMIANY OD 15 GRUDNIA

W związku z wysoką inflacją i kryzysem energetycznym w Europie, zostanie zwiększone dofinansowanie w ramach Programu Mój Prąd 4.0. Jak poinformował NFOŚiGW na stronie programu, w trwającym naborze Mój Prąd 4.0 przewidziano znaczące podwyżki dotacji na fotowoltaikę oraz magazyny energii. Zmiany zaczną obowiązywać już od 15.12.2022 roku i obejmą nowych klientów oraz tych beneficjentów, którzy otrzymali już dotację.

5 grudnia, 2022
NAPISANY PRZEZ GSE

Panele fotowoltaiczne – jak bardzo są wytrzymałe?

Wielu właścicieli obiektów przemysłowych, jak też mieszkalnych, zanim zdecyduje się na inwestycję w panele fotowoltaiczne, zastanawia się nad bezpieczeństwem ich montażu z uwagi między innymi na ryzyko pożaru. Technologia wykorzystywana w panelach fotowoltaicznych jest bardzo nowoczesna, tak jak i w inwerterach, które jak się okazuje, posiadają specjalne zabezpieczenia, zatem pożar instalacji fotowoltaicznej jest bardzo mało prawdopodobny.

29 września, 2022
NAPISANY PRZEZ GSE

Moduły, inwerter, optymalizatory - jak działają?

Jak działa instalacja fotowoltaiczna?

Energia słoneczna przetworzona przez moduł, natychmiast trafia do inwertera zmieniejącego prąd stały w zmienny, a z niego prosto do gniazdek. Nadwyżka magazynuje się w zakładzie energetycznym lub w magazynach energii.

 

31 sierpnia, 2021
NAPISANY PRZEZ GSE