pompa ciepła z dofinansowaniem
Fotowoltaika i pompa ciepła dla firm
Energia plus dla firm
Mój Prąd 5.0
Fotowoltaika dla wspólnot i spółdzielni
Fotowoltaika z magazynem energii

Blog

CZY POLACY ZOSTANĄ BEZ PRĄDU? PGNiG WYPOWIADA UMOWY

9 grudnia, 2022
NAPISANY PRZEZ GSE

JAKIE ZMIANY OD 1 STYCZNIA PRZYSZŁEGO ROKU?

PGNiG Obrót Detaliczny od 1 stycznia 2023 r. zaprzestaje sprzedaży energii elektrycznej.
Zmiana sprzedawcy energii elektrycznej dla gospodarstw domowych oraz odbiorców biznesowych wpisanych do rejestru Centralnej Ewidencji i Informacji o Działalności Gospodarczej (CEIDG) odbędzie się automatycznie – poinformowała spółka w poniedziałkowym komunikacie.

„Jako PGNiG Obrót Detaliczny kupujemy energię elektryczną na Towarowej Giełdzie Energii. Tu obowiązują ceny rynkowe znacząco wyższe od tych, które są gwarantowane przez rząd. Dlatego w trosce o dobro naszych dotychczasowych klientów, jako odpowiedzialna firma proponujemy najbardziej korzystne dla nich rozwiązanie. Umowy z nowymi sprzedawcami zagwarantują naszym dotychczasowym Klientom – gospodarstwom domowym – kilkukrotnie niższą cenę niż ta, którą musiałby zaproponować PGNiG Obrót Detaliczny” – powiedział cytowany w komunikacie prezes PGNiG Obrót Detaliczny Henryk Mucha.

Jak wyjaśniono w komunikacie, zmiana sprzedawcy energii elektrycznej dla gospodarstw domowych odbędzie się automatycznie i nie wymaga od nich podejmowania żadnych działań, ponieważ zostaną objęci tzw. sprzedażą rezerwową (lub sprzedażą z urzędu). Tym samym będą oni mieli automatycznie zapewnione dostawy prądu bez żadnych przerw i dodatkowo w ustawowo gwarantowanej cenie.

PGNiG tłumaczy, że klienci będą mogli także samodzielnie wybrać nowego sprzedawcę energii elektrycznej i podpisać umowę na wybranych przez siebie warunkach. Jest to bezpłatne i nie powoduje żadnych komplikacji.

„Cały proces jest prowadzony w koordynacji z największymi spółkami zajmującymi się sprzedażą energii elektrycznej w Polsce, w tym m.in. PGE Polską Grupą Energetyczną, Eneą, Energą czy Tauronem”

CO Z KLIENTAMI BIZNESOWYMI?

Proces zmiany sprzedawcy energii elektrycznej dotyczyć będzie także klientów biznesowych PGNiG Obrót Detaliczny, wpisanych do rejestru CEIDG, którzy automatycznie zyskają nowego sprzedawcę prądu od początku nowego roku.

„Dodatkowo, jeśli kwalifikują się do jednej z grup uprawnionych (domy pomocy, domy dziecka, szpitale, szkoły, żłobki, przedszkola mogą skorzystać z niższych, zamrożonych cen energii elektrycznej. Pozostali klienci biznesowi (spoza rejestru CEIDG) otrzymają stosowne pisma ws. rozwiązania umowy dotyczącej energii elektrycznej z PGNiG Obrót Detaliczny” – przekazała spółka.

Warto uniezależnić się od ciągłych zmian i podwyżek energii elektrycznej, postawić na ekonomiczne instalacje fotowoltaiczn i cieszyć się swoim prądem.

NAJNOWSZE WPISY

ZIELONA ENERGIA DLA WSPÓLNOT MIESZKANIOWYCH I SPÓŁDZIELNI

26 kwietnia, 2023
NAPISANY PRZEZ GSE

OPTYMALIZATORY MOCY W FOTOWOLTAICE

9 lutego, 2023
NAPISANY PRZEZ GSE
26 kwietnia, 2023
NAPISANY PRZEZ GSE
9 lutego, 2023
NAPISANY PRZEZ GSE