Fotowoltaika dla rolnika
Raty zero
Pompa ciepła Czyste Powietrze
Fotowoltaika dla wspólnot
Sprawdź teraz

dotacje

Dzięki dotacjom obniżysz koszty montażu odnawialnych źródeł energii.

Dotacje to dodatkowe wsparcie finansowe dla osób, które chcą skorzystać z odnawialnych Źródeł Energi i mieć realny wpływ na naszą planetę.
Oferujemy pomoc dla osób indywidualnych, przedsiębiorców i rolników w uzyskaniu dodatkowych środków na zakup oraz montaż instalacji fotowoltaicznych pomp ciepła czy pieców indukcyjnych.. Osoby, które chcą zostać beneficjentami, mogą skorzystać z trzech programów, które szczegółowo zostały opisane poniżej.
Przeprowadzimy Cię przez wszystkie etapy ubiegania się o dedykowane finasowanie lub załatwimy za Ciebie wszystkie formalności.

W razie jakichkolwiek pytań zapraszamy do kontaktu z naszymi konsultantami pod numerem 510 108 983, którzy rozwieją wszelkie Twoje wątpliwości i udzielą wyczerpujących odpowiedzi na nurtujące Cię pytania.

PROGRAM CZYSTE POWIETRZE - zmiany od 2023 roku

Program „Czyste Powietrze” wystartował we wrześniu 2018 roku i planowo na zakończyć się w 2029 roku. Jest skierowany do osób fizycznych i jego celem jest ograniczenie emisji szkodliwych związków do środowiska, które są efektem korzystania ze starych kotłów i palenia niskiej jakości produktami. Emitowane w ten sposób zanieczyszczenia i spaliny po zmieszaniu z powietrzem doprowadzają do powstania smogu oraz negatywnie wpływają na zdrowie człowieka, zwierzęta i rośliny.

Program opiera się na przekazywaniu wnioskodawcom dofinansowania na wymianę starego źródła ciepła na paliwo stałe, termomodernizacje budynków jednorodzinnych oraz instalacje odnawialnych źródeł energii. Wnioski można składać do 30 czerwca 2027 roku. Warto również dodać, że w ramach programu „Czyste Powietrze” beneficjent może otrzymać dofinansowanie do 37 tysięcy złotych.

Beneficjentów programu podzielono na dwie grupy:

  1. Obejmuje osoby, które zarabiają poniżej 100 tysięcy złotych rocznie.
  2.  Należą do niej osoby, których średni dochód na jednego członka rodziny wynosi poniżej 1564 złotych (gospodarstwa wieloosobowe) lub 2189 złotych (gospodarstwa jednoosobowe).

Jakie zmiany czekają nas od stycznia 2023 roku?

– wyższe progi dochodowe
– niemal dwukrotnie wyższe dofinansowanie
– urealnienie kosztów jednostkowych
Zmiany mają zachęcić Polaków do głębokiej termomodernizacji wraz z wymianą źródła ciepła. Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej wraz z Ministerstwem Klimatu i Środowiska wprowadza zmiany w programie „Czyste Powietrze”. Beneficjenci programu nie tylko uzyskają bezpieczeństwo cieplne dla swoich domowników, ale docelowo będą płacić mniej za ciepło.
Nabór wniosków ruszy od 3 stycznia 2023 roku.

PROGRAM MÓJ PRĄD 5.0

W kwietniu ma ruszyć kolejna, piąta edycja sztandarowego programu dopłat do fotowoltaiki prosumenckiej. Poziom dopłat w programie Mój Prąd 5.0 ma zostać utrzymany na podwyższonym poziomie, zaś limity dotacji do pomp ciepła będą podobne, jak w programie Czyste Powietrze.

nabór wniosków będzie odbywał się w trybie ciągłym, a dofinansowanie obejmie:

– zakup mikroinstalacji PV – dofinasowanie do 6000 zł
– zakup mikroinstalacji PV z dodatkowym sprzętem zwiększającym autokonsumpcję – dofinansowanie do 7000 zł
– zakup magazynu ciepła – dofinansowanie do 5000 zł
– zakup magazynu energii dofinansowanie do 16000 zł
– zakup HEMS/EMS, czyli systemów zarządzania energią w domu pochodzącą z fotowoltaiki – dofinansowanie do 3000 zł

– zakup pompy ciepła – dofinansowanie do 16000 zł

 

Łączne dofinansowanie na odnawialne źródła energii ma wynieść aż 58000 zł

PROGRAM AGROENERGIA

Jeżeli prowadzisz gospodarstwo rolne o wielkości od 1 do 300 ha i chcesz zainwestować w fotowoltaikę to możesz skorzystać z programu „Agroenergia”. Nabór wniosków rozpoczął się z czerwcu 2021 roku i potrwa do 2025 roku. Jego głównym celem jest zwiększenie produkcji elektrycznej. Dotację można otrzymać na montaż:

  • instalacji fotowoltaicznej o mocy od 10 kWp do 50 kWp,
  • pompy ciepła o mocy od 10 kWp do 50 kWp (musi być poprzedzony audytem energetycznym),
  • instalacji hybrydowej, czyli obu wspomnianych wyżej rozwiązań.

W ramach programu „Agroenergia” można otrzymać dofinansowanie do 20% kosztów kwalifikowanych w przypadku instalacji fotowoltaicznej. Natomiast decydując się na instalację hybrydową masz szansę uzyskać dodatek w wysokości 10 tysięcy złotych.

Warto dodać, że rolnik lub hodowca może odliczyć 25% wartości inwestycji w panele fotowoltaiczne od podatku rolnego. Ulga ta może zostać rozliczona w ciągu 15 lat od zakończenia inwestycji.

ZIELONA ENERGIA - nowe dofinansowanie dla Rolników - już wkrótce

W ramach zmian w PROW 2014–2020, które Komisja Europejska zatwierdziła 3 października 2022 r., będzie m.in. realizowany nowy obszar F „Zielona energia w gospodarstwie rolnym” w ramach operacji „Modernizacja Gospodarstw Rolnych”. Oznacza to, że będzie można uzyskać wsparcie na inwestycje w instalacje fotowoltaiczne w gospodarstwie rolnym.
Nabór wniosków ma ruszyć w styczniu 2023 roku.
Wspierane będą inwestycje zakładające produkcję energii z mikroinstalacji fotowoltaicznych o zainstalowanej mocy do 50 kW i gromadzenie jej w magazynach energii.

Energia wyprodukowana z fotowoltaiki powinna być zużywana do obsługi urządzeń w gospodarstwie rolnym.

Dofinansowanie będzie można przeznaczyć także na montaż inteligentnych systemów zarządzania energią z możliwością zainstalowania pomp ciepła.

We wniosku o dofinansowanie będzie można uwzględnić pompę ciepła, jeśli będzie ona stanowić integralną część instalacji produkującej energię z promieniowania słonecznego.

Sprawdź teraz

Proces uzyskania dotacji

Jeżeli chcesz zainwestować w odnawialne źródła energii wystarczy, że wypełnisz formularz kontaktowy, a pomożemy Ci uzyskać środki.

Polacy coraz chętniej dbają o środowisko i chcą uniezależnić się od rosnących cen energii elektrycznej. Dlatego nie zwlekaj i dołącz do grona szczęśliwych posiadaczy pomp ciepła lub instalacji fotowoltaicznych już teraz!

Przeprowadzimy Cię przez proces pozyskiwania dofinansowania bez względu na to, z którego programu zdecydujesz się skorzystać.

Umowa na fotowoltaike/PC
Realizacja
Zgłoszenie wniosku w imieniu Klienta
Otrzymanie dotacji

FORMULARZ KONTAKTOWY
    Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przekazanych przeze mnie za pośrednictwem formularza kontaktowego, wiadomości email i/lub innego środka komunikacji, w celu przedstawienia lub omówienia przedstawionej oferty przez Green Smart Energy z siedzibą w Tomaszowie Mazowieckim (NIP 7732489576)