Slide Background
Slide Background
Slide Background
Sprawdź teraz

dotacje

Dzięki dotacjom obniżysz koszty montażu odnawialnych źródeł energii.

Nasza firma oferuje pomoc dla osób indywidualnych, przedsiębiorców i rolników w uzyskaniu dodatkowych środków na zakup oraz montaż odnawialnych źródeł energii. Osoby, które chcą zostać beneficjentami, mogą skorzystać z trzech programów, które szczegółowo zostały opisane poniżej.

W razie jakichkolwiek pytań zapraszamy do kontaktu z naszymi konsultantami pod numerem 44 741 10 30, którzy rozwieją wszelkie Twoje wątpliwości i udzielą wyczerpujących odpowiedzi na nurtujące Cię pytania.

Program czyste powietrze

Program „Czyste Powietrze” wystartował we wrześniu 2018 roku i planowo na zakończyć się w 2029 roku. Jest skierowany do osób fizycznych i jego celem jest ograniczenie emisji szkodliwych związków do środowiska, które są efektem korzystania ze starych kotłów i palenia niskiej jakości produktami. Emitowane w ten sposób zanieczyszczenia i spaliny po zmieszaniu z powietrzem doprowadzają do powstania smogu oraz negatywnie wpływają na zdrowie człowieka, zwierzęta i rośliny.

Program opiera się na przekazywaniu wnioskodawcom dofinansowania na wymianę starego źródła ciepła na paliwo stałe, termomodernizacje budynków jednorodzinnych oraz instalacje odnawialnych źródeł energii. Wnioski można składać do 30 czerwca 2027 roku. Warto również dodać, że w ramach programu „Czyste Powietrze” beneficjent może otrzymać dofinansowanie do 37 tysięcy złotych.

Beneficjentów programu podzielono na dwie grupy:

  1. Obejmuje osoby, które zarabiają poniżej 100 tysięcy złotych rocznie.
  2.  Należą do niej osoby, których średni dochód na jednego członka rodziny wynosi poniżej 1564 złotych (gospodarstwa wieloosobowe) lub 2189 złotych (gospodarstwa jednoosobowe).
program mój prąd

Program „Mój Prąd” jest skierowany do osób fizycznych, które produkują energię elektryczną na własne potrzeby. Pozwala ubiegać się o dofinansowanie do mikroinstalacji fotowoltaicznych. Jego kwota nie może być wyższa niż 50% kosztów instalacji i przekraczać 5 tysięcy złotych na jedno przedsięwzięcie.

Nabór wniosków trwa od 2019 roku i zakończy się w 2025 roku. Program „Mój Prąd” obejmuje instalacje o mocy od 2 kW do 10 kW, które zostały już wykonane i podłączone do sieci.

program agroenergia

Jeżeli prowadzisz gospodarstwo rolne o wielkości od 1 do 300 ha i chcesz zainwestować w fotowoltaikę to możesz skorzystać z programu „Agroenergia”. Nabór wniosków rozpoczął się z czerwcu 2021 roku i potrwa do 2025 roku. Jego głównym celem jest zwiększenie produkcji elektrycznej. Dotację można otrzymać na montaż:

  • instalacji fotowoltaicznej o mocy od 10 kWp do 50 kWp,
  • pompy ciepła o mocy od 10 kWp do 50 kWp (musi być poprzedzony audytem energetycznym),
  • instalacji hybrydowej, czyli obu wspomnianych wyżej rozwiązań.

W ramach programu „Agroenergia” można otrzymać dofinansowanie do 20% kosztów kwalifikowanych w przypadku instalacji fotowoltaicznej. Natomiast decydując się na instalację hybrydową masz szansę uzyskać dodatek w wysokości 10 tysięcy złotych.

Warto dodać, że rolnik lub hodowca może odliczyć 25% wartości inwestycji w panele fotowoltaiczne od podatku rolnego. Ulga ta może zostać rozliczona w ciągu 15 lat od zakończenia inwestycji.

Sprawdź teraz

Proces uzyskania dotacji

Jeżeli chcesz zainwestować w odnawialne źródła energii wystarczy, że wypełnisz formularz kontaktowy, a pomożemy Ci uzyskać środki.

Polacy coraz chętniej dbają o środowisko i chcą uniezależnić się od rosnących cen energii elektrycznej. Dlatego nie zwlekaj i dołącz do grona szczęśliwych posiadaczy pomp ciepła lub instalacji fotowoltaicznych już teraz!

Przeprowadzimy Cię przez proces pozyskiwania dofinansowania bez względu na to, z którego programu zdecydujesz się skorzystać.

Umowa na fotowoltaike/PC
Realizacja
Zgłoszneie w imieniu klienta wniosków
Otryzmanie dotacji

FORMULARZ KONTAKTOWY
    Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przekazanych przeze mnie za pośrednictwem formularza kontaktowego, wiadomości email i/lub innego środka komunikacji, w celu przedstawienia lub omówienia przedstawionej oferty przez Green Smart Energy z siedzibą w Tomaszowie Mazowieckim (NIP 7732489576)

    Call Now Button