Kotły ekologiczne

Kotły ekologiczne powstały w celu zminimalizowania emisji zanieczyszczeń produkowanych przez urządzenia centralnego ogrzewania. Tego typu urządzenia w większości są bardzo mocno zautomatyzowane. Nie wymagają dużej pracy, są łatwe do czyszczenia i działają za pomocą zastosowania specjalistycznych systemów.

Według dyrektyw unijnych, od 2018 roku nie można już kupować kotłów poniżej 5 klasy, a do 2026 r. wszystkie stare modele trzeba będzie wymienić na nowe źródła ciepła. Jednak przepisy prawne to nie jedyny powód, dla którego warto zakupić piec ekologiczny z podajnikiem.

Największą zaletą kotłów ekologicznych jest ich nieprzyczynianie się do powstawiania smogu, zużywanie mniejszej ilości paliwa oraz mało pracochłonna obsługa. Dodatkowo wpływają korzystnie na nasz budżet domowy i oszczędności.

Stare kotły centralnego ogrzewania głównie na drewno i węgiel bardzo mocno zanieczyszczają środowisko i szkodzą zdrowiu ludzi. Wymiana pieca na nowoczesny ekologiczny model świadczy o dużej świadomości ekologicznej użytkowników, pozwala także zadbać o czysty dom oraz zmniejsza ilość codziennych obowiązków i ryzyko awarii.

Chcesz dowiedzieć się więcej? Skontaktuj się z nami!

4 KROKI Z GSE